Hmyzí hotel

HMYZÍ HOTEL

Na přelomu května a června jsme si v našem oddělení Beruška a Medvídek udělali projekt Život v přírodě. Povídali jsme si o různých druzích hmyzu, v čem je pro nás užitečný a jak jim můžeme pomoci. Povídali jsme si o ekosystémech, kde se jaký hmyz vyskytuje a jaké prostředí pro život potřebuje, jak je důležité chránit přírodu.

Během našeho projektu přišla nabídka od Skanska na soutěž pro školy na Praze 11 – Zmrzlina za domek. Ihned jsme této příležitosti využili a začali se stavbou Hmyzího hotelu. Děti velmi práce bavila, všichni se prostřídaly, nosily různé materiály, zjišťovaly informace. Pod dohledem si vyzkoušely práci s různým nářadím, vytvořily popisky a naplnily domeček pro nové obyvatele.

Když byla práce hotová, slavnostně jsme Hmyzí hotel předali a děti dostaly jako odměnu kopeček zmrzliny, která jim moc chutnala. Jsme rádi, že jsme mohli udělat něco dobrého pro přírodu, děti se u toho naučily spoustu nového a doufám, že se zlepšil jejich vztah k přírodě a péči o ni.