OVOV

Sazka Olympijský víceboj je společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky.
Je to největší školní sportovní projekt v České republice.

Projekt je určen žákům základních škol a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií, které se mohou s dětmi jednoduše zapojit i v hodinách tělesné výchovy. Jeho cílem je rozhýbat děti napříč celou republikou.

Naše škola se zapojuje do Olympijského diplomu – první stupeň a do Odznaku všestrannosti – druhý stupeň. Některé děti splní oba projekty. Zpětná vazba pro děti je celková analýza pohybových předpokladů a doporučení vhodných sportů. Dále dochází i k všestrannému rozvoji.

Letos máme za sebou již pátý ročník. A nebudete tomu věřit naše škola se dostala díky zpracovaným výsledkům do slosování o hlavní cenu,  kterou byl poukaz na sportovní vybavení v hodnotě až 60 000 korun od společnosti Hervis sport. V loňském roce jsme měli to štěstí, že jsme tuto cenu získali. A věřte, nevěřte letos se na nás usmála štěstěna podruhé a šek na 60.000 Kč byl náš.

Ve čtvrtek 13. června proběhlo za přítomnost předsedy ČOV Jiřího Kejvala, partnerů projektu a sportovních ambasadorů, mezi nimi například šermíř Jiří Beran nebo Ilona Burgrová v trampolínovém centru HOP Arena Praha slavnostní předání hlavních cen 35 školám, které si společně rozdělily poukazy v hodnotě 1 000 000 korun.

Vše jsme si s dětmi užili. Mohli jsme využít všech trampolínových disciplín. Setkat se s celou řadou osobností: motocrossařem Petrem Pilátem a skokanem do vody Michalem Navrátilem a dalšími ambasadory projektu. Program doplnila také exhibice skokanských reprezentantů z oddílu Sokol Kampa Praha. Neformální způsob předávání si všichni moc pochvalovali. “Školy se sem sjely z celé republiky.“ A jednou z těch škol byla i naše škola Základní škola Ke Kateřinkám.  A to je moc dobře.  Propojení mezi učiteli a žáky je tady a to je to, o co nám jde. Všem dětem a učitelům, kteří na projektu pracovali děkujeme.