Měsíční plán akcí školy

PLÁN PRÁCE ŠKOLY – LEDEN 2019

9.1.   ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT
Poprvé v novém roce 2019 se trochu netradičně až druhou středu v měsíci se setkají zástupci tříd s vedením školy.

9. a 11.1.   VĚČNÁ KRÁSA
Žáci 6. ročníku (6.AD a 6. BC) navštíví archeologickou dílnu, kde budou vyrábět obrazové historické prameny ze starověkého Egypta. Na tuto akci přispíváme z grantu EU S divadlem kolem světa.

9.1.   TVOŘIVÁ KATEŘINKA NANEČISTO
Předškoláky zveme na lednovou Tvořivou školu, kde si pohrají s divadélkem, budou poznávat školní pomůcky a pracovat s kouzelnou tabulí.

9.1.   KC ZAHRADA
Žáci z oddělení Mráček a Slunečnice navštíví představení divadla Amartum – Co snídají tygři – veselé scénky z příhod tygra a dalších zvířátek v lese.

15. a 22.1.  TECHMANIA PLZEŇ
Nejdříve žáci 9. tříd a po nich i sedmáci navštíví Techmanii Plžeň, kde si mohou vyzkoušet 70 interaktivních exponátů a podívat se na vědecko-technickou show.

15.1.   SKLÁŘ
Žáci, kteří se nedostali na akci v prosinci, se zúčastní akce Sklář v prostorách koncové družiny. Představí si historii, vlastnosti a využití skla, v praktických ukázkách se podívají na foukání a tahání skla a sami si vyzkouší.

17.1.   NÁRODNÍ MUZEUM
Žáci z oddělení Sluníčko navštíví expozici Národního muzea – Noemova archa, dozví se vše o Noemovi, prohlédnou si zvířata vyhynulá i žijící po celé Zemi.

18.1.   TRILOPARK
Žáci z oddělení Medvídek a Beruška navštíví interaktivní muzeum Trilopark – vyprávění o pradávných světech s ukázkou vzácných exemplářů, seznámení a vyzkoušení práce paleontologa a výrobu sádrových odlitků.

23.1.   ŠKOLNÍ BOWLINGOVÁ LIGA
Vybraní žáci naší školy ze 7. -8. tříd se zúčastní druhého kola bowlingové ligy pražských základních a středních škol.

23.1.   KC ZAHRADA
Žáci z oddělení Rybičky a Motýlek navštíví předstzavení divadla Tvor – Dlouhý, Široký a Bystrozraký – příběh s poučením, že bychom se neměli posmívat někomu jinému, odlišnému a že každý člověk má svou cenu.

24. a 31.1.   POVĚSTI O PRAZE
Žáci 2.A a 2.C ( 2.B a D) navštíví Knihovnu Opatov, kde se zúčastní besedy o názvech starých pražských čtvrtí. Také se seznámí s některými pověstmi a legendami o Praze.

25.1.   TU:DLE NU:DLE
Nonsensové hrátky v angličtině – Přeneste se s námi do doby viktoriánské Anglie, do doby Lewise Carrolla a Edwarda Leara, noblesních lordů a elegantních dam. Znalost anglického jazyka netřeba!

25. a 28.1.   KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC
Žáci z oddělení Medvídek a Beruška ( Sluníčko) navštíví Království železnic na Andělu. Prohlédneme si expozice všech krajů a výstavu lega.

28.1.   OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA – obvodní kolo
Vítězky školního kola Olympiády v ČJ (K. Novotná a T. Tesarčíková) budou reprezentovat školu v obvodním kole, které pořádá DDM Jižní Město.

31.1.   KINO GALAXIE
Žáci I. stupně navštíví kino Galaxie, kde zhlédnou krásné pohádky (Grinch, Když draka bolí hlava) jako odměnu za vysvědčení.

31.1.   JUMP PARK
Žáci 5.C navštíví Jump Park na Jarově, kde si vyzkouší skákání na velkých trampolínách.

31.1.   KINO CHODOV
Na závěr prvního pololetí navštíví žáci druhého stupně kino v OC Chodov. Sami si mohli vybrat filmy, které chtějí zhlédnout, a tak žáci 6. a 7. tříd uvidí premiérový film Marry Poppins se vrací, osmáci a deváťáci si zvolili film Bohemia Rhapsody.