Měsíční plán akcí školy

PLÁN PRÁCE ŠKOLY – BŘEZEN 2019

1.3.   KLÁŠTER SV. ANEŽKY ČESKÉ
Žáci 7. ročníku navštíví Anežský klášter, kde se seznámí s gotickým uměním a architekturou.

1.3.   PRIMÁRNÍ PREVENCE – 8
I v letošním roce budou v jednotlivých třídách realizovány bloky primární prevence zaměřené na aktuální projevy rizikového chování. Programy zajišťují lektoři o. p. s. Proxima Sociale a jsou částečně hrazeny z grantu MHMP. Program pro žáky 8. tříd má téma Sexualita.

1.3.   PRIMÁRNÍ PREVENCE – 9
Primární prevence pro žáky 9. tříd je zaměřená na aktuální projevy rizikového chování – gambling. Programy zajišťují lektoři o. p. s. Proxima Sociale a jsou částečně hrazeny z grantu MHMP.

4., 5., 6., 7. a 8.3.   HOBLINKOVÁ DÍLNIČKA – JARO
Žáci přípravné třídy a 1.stupně si při technicko-výtvarném vzdělávacím programu vyrobí ze dřeva ptáčka s píšťalkou, seznámí se a naučí se pracovat s truhlářským nářadím a nástroji.

5.3.   BESEDA S TELEVIZNÍM REDAKTOREM
Žáci 5.CD se zúčastní besedy s televizním redaktorem K. Kašákem o jeho práci.

5.3.   PRIMÁRNÍ PREVENCE – 9
Deváťáci zakončí cyklus primární prevence  v letošním roce tématem GAMBLING. Program zajišťují lektoři o. p. s. Proxima Sociale a jsou částečně hrazeny z grantu MHMP. Program pro žáky 8. tříd má téma Sxualita.

6.3.   ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT
I v březnu se setkají zástupci tříd s vedením školy na jednání žákovského parlamentu, aby naplánovali nejen březnové školí akce.

6., 12., 13. a 21.3.   ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM
Žáci 7. a 8. ročníku navštíví postupně Zemědělské muzeum a komentovaný program Fenomén zemědělství.

6.3.   KC ZAHRADA
Žáci z oddělení Jablíčko a Rybičky navštíví KC Zahradu představení divadla Vocaď Pocaď – Světová pohádka

6.3.   ZOO
Žáci z oddělení Beruška a Medvídek navštíví zoologickou zahradu.

6. a 13.3.   TVOŘIVÁ KATEŘINKA NANEČISTO
Předškoláky zveme na březnovou Tvořivou školu Kateřinku, která se zaměří na blížící se dubnový zápis do 1. tříd. Ve třech dílnách se děti seznámí s učebním systémem LOGICO PICCOLO, vyzkouší školní programy na PC a ověří si své znalosti na interaktivní tabuli. Vzhledem k předpokládanému zvýšenému zájmu, uskutečníme  Tvořivku dvakrát, první a druhý březnový týden.

12.3.  MUZEUM LEGA
Žáci z oddělení Motýlek a Sluníčko navštíví Muzeum Lega na Národní třídě.

14. a 15.3.   PRIMÁRNÍ PREVENCE – 6
V letošním roce se v rámci primární prevence v 6. třídách budeme zabývat tématy Šikana, vztahy ve třídě. Program zajišťují lektoři o. p. s. Proxima Sociale a jsou částečně hrazeny z grantu MHMP.

14. a 28.3.   PRIMÁRNÍ PREVENCE – 7
Ani sedmáky nemine letošní primární prevence, tentokrát na téma Internet a sociální sítě. Program zajišťují lektoři o. p. s. Proxima Sociale a jsou částečně hrazeny z grantu MHMP.

15.3.   PRIMÁRNÍ PREVENCVE – 5
Páťáci se v rámci letošní primární prevence budou zamýšlet nad vztahy ve třídě  a komunikací. Program zajišťují lektoři o. p. s. Proxima Sociale a jsou částečně hrazeny z grantu MHMP.

15.3.    VOLEJBAL
Žáci a žákyně 6. – 7. tříd se zúčastní obvodního kola turnaje Poprask ve volejbalu. Turnaj se uskuteční v ZŠ K Milíčovu.

15.3.   KROKODÝLÍ ZOO
Žáci z oddělení Beruška a Medvídek navštíví Krokodýlí zoo v holešovicích s programem o životě aligátorů, kajmanů a krokodýlů s ukázkou krmení.

19.3.   LIBOZVUKY
S divadlem Minor se žáci 1.A vydají na výlet do krajiny zvuků, které umí kouzlit. Představení má název Libozvuky.

19.3.   KONCERT
Žáci 3. a 4. tříd vyslechnou v zrcadlovém sále koncert dechového tria ACCORDO. Seznámí se s hudebními nástroji, jejich historií a možnostmi. Budou poznávat oblíbené melodie a zpívat známé písně.

19.3.   ŠKOLNÍ BOWLINGOVÁ LIGA
Vybraní žáci naší školy ze 7. -8. tříd se zúčastní třetího kola bowlingové ligy pražských základních a středních škol.

20.3.   MATEMATICKÝ KLOKAN
Žáci všech ročníků se zúčastní tradiční matematické soutěže. Podaří se někomu postoupit do dalšího kola?

20.3.   KC ZAHRADA
Žáci z oddělení Mráček a Slunečnice navštíví KC Zahradu, představení divadla Damúza – loutkovou pohádku Golem.

22.3.   PEVNOST A GHETTO TEREZÍN
Žáci 9. ročníku navštíví ghetto a pevnost Terezín v rámci multikulturnímu programu, který se váže k 2. světové válce.

22.3.   KINO GALAXIE
Žáci z oddělení Jablíčko a Kytička navštíví kIno Galaxie.

22.3.   MUZEUM KARLA ZEMANA
Žáci z oddělení Beruška a Medvídek navštíví interaktivní expozici díla Karla Zemana, budou pracovat s pracovními listy, dozví se vše o filmových tricích.

25.3.   ZOO PRAHA
Žáci z oddělení Sluníčko navštíví zoologickou zahradu.

27.3.   KNIHOVNA OPATOV
Žáci 3. A navštíví knihovnu, kde se podrobněji seznámí s různými lidovými tradicemi spojenými s vítáním jara.

27.3.   ZOO PRAHA
Žáci třídy 3. B navštíví zoologickou zahradu.

27.3.   ODZNAK VŠESTRANNOSTI
Žáci a žákyně 4. -9. tříd se zúčastní okresního kola odznaku všestrannosti pod patronací Českého olympijského výboru.

27.3.   MUZEUM KARLA ZEMANA
Žáci z oddělení Rybičky a Hrošík navštíví interaktivní expozici díla Karla Zemana, budou pracovat s pracovními listy, dozví se vše o filmových tricích.

28.3.   MILÍČOVSKÝ LES
V rámci projektového semináře se žáci 6. tříd zúčastní ekologické aktivity Lesní čarování. Seznámí se s tajemným světem lesa. V průběhu dopoledne navštíví společně s lesníky svět hmyzu v podzemí i na povrchu, objeví prastarou sílu stromů.