Měsíční plán akcí školy

PLÁN PRÁCE ŠKOLY – BŘEZEN 2018

7.3.   ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT
I v březnu se setkají zástupci tříd s vedením školy na jednání žákovského parlamentu, aby naplánovali nejen březnové školí akce.

7.3.   BASKETBAL
Žáci a žákyně 6. – 7. tříd se zúčastní obvodního kola turnaje Poprask v basketbalu. Celý turnaj se odehraje v tělocvičnách ZŠ Mendelova.

7. a 14.3.   TVOŘIVÁ KATEŘINKA NANEČISTO
Předškoláky zveme na březnovou Tvořivou školu Kateřinku, která se zaměří na blížící se zápis do 1. tříd. Ve třech dílnách se děti seznámí s učebním systémem LOGICO PICCOLO, vyzkouší školní programy na PC a ověří si své znalosti na interaktivní tabuli. Vzhledem k předpokládanému zvýšenému zájmu, uskutečníme  Tvořivku dvakrát, první a druhý březnový týden.

7.3.   KC ZAHRADA
Žáci z oddělení Beruška, Kytička, Hrošík a Medvídek se zúčastní představení divadla DellArte – O zvědavém slůněti. Výpravný příběh plný velkých loutek, který nás přenese do Afriky.

9. a 14.3.   VELIKONOCE V KNIHOVNĚ
Žáci 5. tříd (5.DC a 5.AB) navštíví opatovskou knihovnu, aby se se dozvěděli Proč slavíme Velikonoce, Jaké jsou zvyky a obyčeje v Čechách. Čtení ukázek z bible (Ilustrovaná bible pro děti), na závěr soutěž. Po dohodě i výtvarná dílna “Malujeme kraslice“.

12. a 13.3.   BAVÍM SE I BEZ ALKOHOLU – prevence 4
Žáci čtvrtých tříd (4.AB a 4.CD) se v rámci bloků primární prevence zaměří na riziko vzniku závislosti na alkoholu. Program realizován ve spolupráci s o.p.s. Živor bez závislostí. Částečně je hrazen z grantu MHMP.

13.3.   OVOV
Žáci a žákyně 4. – 9. tříd se zúčastní okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Celý závod proběhne pod patronací Českého olympijského výboru v hale JEDENÁCTKA.

13.3.   POHÁDKA V KNIHOVNĚ
Žáci z oddělení Jablíčko navštíví MKP Opatov, kde zhlédnou loutkovou pohádku O perníkové chaloupce.

14.3.   KATEŘINSKÁ SUPERSTAR
Vítězové třídních kol prvního stupně se střetnou v semifinále pěvecké soutěže. Nejlepší z nich postoupí do závěrečného finále.

14.3.   VELIKONOCE V KNIHOVNĚ
Žáci 4.B navštíví opatovskou knihovnu, aby se se dozvěděli Proč slavíme Velikonoce, Jaké jsou zvyky a obyčeje v Čechách. Čtení ukázek z bible (Ilustrovaná bible pro děti), na závěr soutěž. Po dohodě i výtvarná dílna “Velikonoční pohlednice“.

14.3.   ÚDIF
Žáci II. stupně navštící ÚDIF – Úžasné divadlo fyziky, které přiblíží dětem svět fyziky zábavnou formou, předvede zajímavé a efektní fyzikální pokusy.

14.3.   PC SOUTĚŽ
Přihlášení žáci 2. a 3. tříd se zúčastní odpolední počítačové soutěže v programu Malování.

14.3.   KC ZAHRADA
Žáci z oddělení Motýlek, Rybičky, Jablíčko a Medvídek navštíví promítání těch nejlepších animovaných večerníčků.

15.3.   NIKOTIN MĚ NELÁKÁ
Žáci třetích tříd (3.DA) se v rámci bloků primární prevence zaměří na škodlivý vliv cigaret na zdraví člověka a riziko vzniku závislosti na nikotinu. Program realizován ve spolupráci s o.p.s. Živor bez závislostí. Částečně je hrazen z grantu MHMP.

15.3.   DOBRODRUŽNÁ VÝPRAVA PO STOPÁCH PRAŽSKÉHO JEZULÁTKA
Žáci 4.D navštíví kostel Pražského Jezulátka na Malé Straně. Formou zážitkové pedagogiky se seznámí s kostelem jako významnou historickou památkou i živým místem současnosti.

16.3.   KONCERT
Pro žáky druhého stupně vystoupí ve školním zrcadlovém sále studentský pěvecký sbor Variace z Pellissippi State Community College, Knoxville. Jeho repertoár zahrnuje jak klasickou sborovou tvorbu – W. A. Mozart, A. Bruckner, F. J. Haydn, tak i různé traditionály a spirituály. Koncert bude moderován v anglickém jazyce.

19.3.   ZOO PRAHA
Žáci druhých tříd si při návštěvě ZOO prohloubí své znalosti o zvířatech. Průvodce je provede nejzajímavějšími expozicemi dolní a horní části pražské ZOO. Z poutavého výkladu se dozví velké množstvi zajímavých informací o historii a současnosti zahrady a jejích obyvatel.

19.3.   TROJKOVÝ VOLEJBAL
Žáci a žákyně 6. – 7. tříd se zúčastní obvodního kola turnaje Poprask v trojkovém volejbalu. Celý turnaj se odehraje v našich tělocvičnách.

20.3.   MIKULKA GAMES
Vítězové školniho kola 7. ročníku v soutěži z anglického jazyka se účastní soutěže Mikulka English Games.

21.3.   KONCERT „OBRÁZKY Z VÝSTAVY“
Osmé a deváté třídy vyslechnou v Smetanově síni Obecního domu koncert hudebních velikánů 19. a 20. století, M. P. Musorgského, M. Ravela a C. Debussyho. Tato hudba jistě zanechá ve všech posluchačích silné dojmy.

21.3.   KATEŘINSKÁ SUPERSTAR – II.
Vybraní zpěváci z druhého stupně se střetnou v semifinále pěvecké soutěže. Nejlepší postoupí do závěrečného finále.

21.3.   KC ZAHRADA
Žáci z oddělení Motýlek, Kytička, Hrošík a Beruška navštíví promítání nejlepších animovaných českých večerníčků.

21.3.   POHÁR STAROSTY
Vybraní žáci – sportovci se zúčastní slavnostního předání poháru v soutěži POPRASK – Pohár starosty Prahy 11. Naše škola vybojovala 2. místo.

23.3.   NÁRODNÍ MUZEUM
Žáci z oddělení Beruška a Medvídek navštíví expozici Noemova archa v Národním muzeu. Vstoupíme do fascinujícího světa živočichů, kteří obývají nebo obývali naši planetu.

28.3.   KC ZAHRADA
Žáci z oddělení Mráček, Zmrzlina, Sluníčko a Slunečnice navštíví představení divadla Toymachone – Rytíři, které nás přenese do dob králů a královen a dozvíme se jakou sílu má láska.