Měsíční plán akcí školy

PLÁN PRÁCE ŠKOLY – PROSINEC 2018

3.12.   KAM S NÍM?
Děti z 1.ročníku a přípravné třídy se hravou formou seznámí s tříděním odpadů. Programem je budou provázet plyšoví potkani. Akce společnosti: Pražské služby, a.s.

3.12.   JAK SE ŽILO ZA KELTŮ
Žáci 6. B navštíví výstavu Keltové v Národním muzeu, kde si ověří své znalosti a dozví se i něco nového.

3.12.   KINO GALAXIE
Žáci z oddělení Jablíčko, Motýlek a Kytička navštíví Cinema City Galaxie – vánoční pohádku Čertí brko.

4.12.   MINIHÁZENÁ
Žáci a žákyně 2. – 5. tříd se zúčastní 2.ligy miniházené. Turnaj se uskuteční v tělocvičnách naší školy.

5.12.   MIKULÁŠSKÝ ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT
Tradiční prosincové setkání zástupců tříd s vedením školy se bude konat o velké přestávce. Sejdeme se u čaje a perníku.

5.12. MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA
Mikulášskou nadílku tradičně pořádá KPŠ ve spolupráci s žáky z devátých ročníků. V tento den navštíví děti ve třídách Mikuláš se svými pomocníky a pro ty „hodné“ přinese i malý dáreček.

5.12.   OSAMĚLÝ SENIOR
Katysingers zazpívají v kavárně Mezi domy u příležitosti kulturní akce MČ Prahy 11 „Osamělý senior“ své vánoční písně a koledy.

7.12.   HOUR OF CODE (Hodina kódování)
Žáci z 6.C a B se zúčastní v rámci vyučovací hodiny celosvětové vzdělávací akce zaměřené na rozvoj programování.

7.12.   RABBIT CUP 2018
Vybrané žákyně naší školy se zúčastní již tradiční soutěže v aerobiku. Soutěž proběhne ve Sportovní hale Květnového vítězství. Závodnice cvičí hromadně podle lektrorky, která předcvičuje, a snaží se o co nejlepší zachycení a naučení sestavy. Nejlepší závodnice obdrží medaile a diplomy.

10., 11. a 17.12. HOBLINKOVÁ VÁNOČNÍ DÍLNIČKA
Žáci 2.ročníku (po nich 1.ročník a přípravná třída, a také žáci 5. ročníku) si při technicko-výtvarném vzdělávacím programu vyrobí ze dřeva zvířátko a vánoční ozdobu, seznámí se a naučí se pracovat s truhlářským nářadím a nástroji.

10.12.   KINO GALAXIE
Žáci z oddělení Medvídek, Beruška a Rybičky navštíví Cinema city Galaxie – vánoční pohádku Čertí brko.

11.12.   VÁNOČNÍ KONCERT S BACISTICKOU SHOW
Žáci 5. a 6. tříd (7.. – 9. tříd) vyslechnou v tělocvičně školy vánoční koncert populární skupiny Wildsticks s oblíbenými hity Vánoc i s bicistickou show.

11. a 14.12.   BOWLING ZA ODMĚNU
Tradiční odměnou pro žáky oceněné za mimořádnou práci v prvním čtvrtletí je návštěva bowlingového centra SB Chodov. Vyzkouší si základy tohoto populárního sportu a utkají se mezi sebou i v závěrečném turnaji (žáci 2. – 4. tříd a po nich i žáci 5. – 9. tříd).

12.12.   DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
První a druhou vyučovací hodinu (8,00 – 8,45 a 8,55 – 9,40) mohou rodiče žáků I. stupně přijít „obhlédnout“, jak probíhá výuka jejich dětí.
Vstup do vyučování možný pouze v průběhu přestávky, tak aby nebyla narušována vyučovací hodina.

12.12.   KC ZAHRADA
Žáci z oddělení Mráček, Slunečnice a Motýlek navštíví divadlo Dell Arte – představení Vánoce.

12.12.   VÁNOČNÍ JARMARK
Jako každý rok bude pořádat družina vánoční jarmark, tentokrát při rozsvěcení vánočního stromu.

12.12.   OSAMĚLÝ SENIOR
Katysingers zazpívají v kavárně Mezi domy u příležitosti kulturní akce MČ Prahy 11 „Osamělý senior“ písně k výročí České republiky.

12.12.   ROZSVĚCENÍ KATEŘINSKÉHO VÁNOČNÍHO STROMU
zveme Vás na slavnostní rozsvícení kateřinského vánočního stromu, které bude v letošním roce spojeno s prodejním jarmarkem adventních a vánočních dekorací z dílny dětí školní družiny. Společně si zazpíváme známé české koledy. Připraveno je také malé občerstvení. Těšíme se na Vás ve středu v 17 hodin v atriu školy.

13.12.   ŠKOLNÍ BOWLINGOVÁ LIGA
Vybraní žáci naší školy ze 7. -8. tříd se zúčastní prvního kola bowlingové ligy pražských základních a středních škol.

14.12.   VÁNOČNÍ TRHY
Žáci z oddělení Medvídek a Beruška navštíví vánoční trhy na Náměstí Míru.

17.12.   PLAVECKO-BĚŽECKÝ POHÁR
Žáci a žákyně 4. – 9. tříd se zúčastní 5. závodu Plavecko-běžeckého poháru – XVIII.ročník. Celý závod proběhne v Městské části Prahy 6 – plavecký bazén Strahov a v atletické hale.

17.12.   VÁNOČNÍ TURNAJ
Vybraní žáci a žákyně 6. – 9. třídy se zúčastní volejbalového turnaje v ZŠ Květnového vítězství.

17., 18. a 20.12.   SKLÁŘ
Žáci třetích, druhých a nakonec prvních tříd si v prostorách koncové družiny představí historii, vlastnosti a využití skla, v praktických ukázkách se podívají na foukání a tahání skla u sami si vyzkouší.

18.12.   PLANETÁRIUM
   Žáci 8. ročníku se zúčastní výukového programu Evropa v pražském planetáriu.

21.12.   KINO SVĚTOZOR
Žáci druhého stupně se v rámci rozšíření výuky zúčastní promítaní zeměpisného pořadu Planeta Země 300 v kině Světozor.