Sbíráme …

SBÍRÁME STARÝ PAPÍR

I v letošním roce soutěží jednotlivé třídy ve sběru starého papíru.

Pravidla:

• sbíráme po dobu celého školního roku,
  • soutěž je určena pro třídy
  • souhrnné množství nasbíraného papíru se přepočítává na jednoho žáka třídy
  • nejlepší třídy budou na konci školního roku odměněny
  • výtěžek ze sběru papíru je určen pro nákup odměn v soutěži, dále na odměny v dalších školních projektech, např. Čtou celé Kateřinky

Kam s ním?

Balíky starého papíru, převázané provázkem a podepsané jménem žáka a třídou, můžete shromažďovat ve třídě nebo odevzdávat u sběrové šatny (vždy ve …….)

Garantem projektu je paní učitelka Novotná.

Pozn.
V loňském školním roce jsme sebrali celkem 4.757 kg papíru. Největší průměr na žáka třídy byl 38,4 kg. Zapojilo se celkem  23 tříd, 10 tříd nesebralo ani kilo
.

SBÍRÁME NEPOUŽÍVANÉ OBLEČENÍ

Červené kontejnery spolku HELPTEX, které najdete před oběma vchody do naší školy, jsou určeny pro sběr nepotřebného oblečení a dalších věcí, které ještě mohou dále sloužit potřebným.

Největší část sesbíraného oblečení je recyklována (Help shopy, materiální pomoc oblastním charitám, sociálně slabým občanům, lidem v nouzi po živelných pohromách, třetím zemím), zbytek je zpracován v průmyslu především jako výroba čistících textilií. Odpad cca 5% je ekologicky likvidován.

Co můžete darovat:
– nepotřebné oblečení
– obuv
– bytový textil (povlečení, deky, přehozy, ubrusy, závěsy, záclony, ručníky)
– hračky pouze plyšové
– oděvní doplňky (kabelky, pásky)
– zbytky látek a pletacích přízí

Vše musí být čisté, suché a zabalené v igelitovém pytli.