ŠKOLNÍ DRUŽINA

AKTIVITY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ – LEDEN 2020

Téma měsíce: Hrátky s paní Zimou

Výtvarné techniky a pracovní aktivity s náměty zimy, zimní přírody, zimních sportů – studené barvy, kresby do vlhkých podkladů, kresba pastely máčenými v bělobě, malba bělobou na nejrůznější podklady. Malba na skla oken, celofán, tmavé podklady, mobilní závěsy. Tisky, koláže, trháme a lepíme.

Ke konci ledna již připravujeme karnevalové masky.

Tradice Tři králové – legenda.

Ptáci v zimě – zavěšujeme jednoduchá krmítka, poznáváme ptáky, učíme se, čím je krmit. Krmítka se objeví i ve výtvarných činnostech. Do lesa odneseme suché kaštany a žaludy pro zvířátka.

Zvířata krajin věčného ledu – poznáváme a tvoříme.

Soutěže a stavby ze sněhu, bobování, pokud leden přinese sníh.

V dopravně výchovných aktivitách se zaměříme na pravidla bezpečného chování při bobování, sáňkování i při pohybu na sněhem a ledem změněných komunikacích. Připomeneme, které ochranné pomůcky nás chrání při zimních sportech. Získáváme vědomí pro snížení rizika úrazů.

AKCE ŠKOLNÍ DRUŽINY

8.1. – Žáci z oddělení Jablíčko a Sluníčko pokračují v projektu Mezi námi, kdy navštíví DS Sněženková a se seniory si něco pěkného zahrají, sdělí si zážitky z prožitých vánočních svátků a užijí si společné chvíle.

10.1. – Žáci z oddělení Beruška vyrazí  do Squaspointu na další netradiční sportování, prosíme rodiče o sportovní oblečení a obuv.

15.1.Žáci z oddělení Jablíčko a Kytička navštíví knihovnu Opatov – Beseda o životě domácích mazlíčkůtentokrát chov potkanů s živou ukázkou.

17.1. – Žáci z oddělení Slunečnice vyrazí  do Squaspointu na další netradiční sportování, prosíme rodiče o sportovní oblečení a obuv.

22.1. – Žáci z oddělení Jablíčko a Kytička vyrazí do Toulcova dvora a navštíví místní krásný zoo koutek a užijí si zvířátek.

24.1. – Žáci z oddělení Medvídek vyrazí  do Squaspointu na další netradiční sportování, prosíme rodiče o sportovní oblečení a obuv.

29.1. – Žáci z oddělení Jablíčko a Sluníčko pokračují v projektu Mezi námi, kdy navštíví DS Sněženková a se seniory si opět užijí společné chvíle.

30.1. – Žáci z oddělení Kytička a Jablíčko vyrazí do Cinema City Chodov na novou hranou pohádku Zdeňka TroškyZakleté pírko.

31.1. POLOLETNÍ PRÁZDNINY – ŠD a ŠJ nejsou v provozu.