AKTIVITY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ – Březen

Téma měsíce: „Čte celá družina – měsíc knihy“

Březen je kus neposedy, kde jen může, láme ledy.

Hleďme toho siláka! Slunce z mraků vyláká.

Tento měsíc se těšíme na začátek astronomického jara, jarní rovnodennost, delší dny, teplejší počasí a probouzení přírody po zimě. Bude pro nás i pro vás obdobím spojeným s novými začátky a nadějemi?

CO NÁS ČEKÁ:

• Měsíc knihy: družinový projekt na tento měsíc „čteme s chutí“
    • společné čtení s dětmi, návštěva knihovny – jednotlivá oddělení ŠD
    • výroba záložek do knih
  • Pranostiky na tento měsíc – povídání s dětmi
  • 13.3. celá ŠD navštíví dětský zábavní park TANZANIE
  • vyrábíme velikonoční dekorace na jarní školní JARMARK – bude v pondělí 25.3.2024
  • 27.3. odd. Mráček, Motýlek a Berušky navštíví lektorovaný program v Národním muzeu – Hrajeme si v Panteonu – děti poznají práci malířů a sochařů, hravým způsobem si představí několik významných osobností, jejichž sochy jsou v Panteonu NM umístěny.

Ohlédnutí za měsícem Únor:

Únor jsme zahájili příjemně, měli jsme jarní prázdniny. Počasí nebylo nakloněno ani lyžování ani jiným radovánkám, pršelo, foukalo. Snad budeme mít více štěstí na počasí příští rok.
    I v družině jsme si vytvořili a rozdali Valentýnská přáníčka. Ve středu 21. února se celá školní družina přesunula do tělocvičny na KARNEVAL. Zatancovali jsme si v povedených maskách, užili si tombolu a skvělou atmosféru. Závěrem měsíce proběhlo 12. kolo PEXESOVÁNÍ. Zájem byl opět veliký. Hry byly napínavé a hráči velice šikovní. Výherci si za danou kategorii odnesli putovní pohár do oddělení. Spokojeni však byli i ostatní žáci na dalších místech, cenu za účast dostali všichni.

Velikonoční Jarmark

Školní družina zve na tradiční velikonoční jarmark.

Další dlouhodobé aktivity školní družiny:

Rozdělení dětí do oddělení

3.D+4.ABCD
      Jaroslava Juklíčová

SYSTÉM VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ

K vyzvedávání děti ze školní družiny je používán systém BELLhop. Jedná se elektronický systém vyvinutý přímo pro družiny základních škol. Systém je založen na identifikačních čipech, které používá rodič, či jiná pověřená osoba, která bude dítě ze ŠD vyzvedávat.

Objednávka čipu je součástí přihlášky do ŠD. Je potřeba zapsat, kolik čipů budete chtít pro vyzvedávání svého dítěte používat. Vždy je ale nutné, aby každý čip byl vydán na jméno konkrétní osoby, která za něj zodpovídá. Systém umožňuje, aby vychovatelka viděla, kdo dítě vyzvedává. Osoba oprávněná k vyzvedávání musí být uvedena na přihlášce do ŠD.