BAKALÁŘI

BAKALÁŘIhttps://zskaterinky.bakalari.cz

Bakaláři jsou školní elektronický informační systém, který naše škola používá pro řadu předepsaných pedagogických činností. Skládá se z celé řady tzv. modulů, které umožňují vedení pedagogické dokumentace souhrnně, přehledně a pro všechny pedagogy dostupně (matrika, třídní kniha, rozvrh, plán akcí, žákovská knížka).

Některé moduly, resp. jejich kombinace, umožňují prostřednictvím webového rozhraní přístup i mimo školu, a to nejen pedagogickým pracovníkům, ale i rodičům a žákům.

Co jako rodič mohu využívat v bakalářích?

• Osobní údaje: lze změnit u žáka i zákonného zástupce (adresa, telefon, email…)
  • Klasifikace žáka
  • Výuka: – rozvrh hodin
                  – suplování (výměna vyučovaných hodin)
                  – zadané domácí úkoly
                  – přehled průběžné absence vašeho dítěte v jednotlivých předmětech
                   – výukové zdroje na procvičování učiva
  • Týdenní plán akcí školy
  • Komens: – přijaté a odeslané zprávy
                     – mohu poslat zprávu a omluvenku nepřítomnosti žáka
                     – na nástěnce školy a třídy naleznu důležité informace a hodnocení
  • Online schůzky: – zatím je ještě nevyužíváme (využíváme Google Classroom)
  • Dokumenty: – vložené učební materiály, pracovní listy od učitelů
  • Nástroje: – změna hesla
                      – přehled vašeho přihlášení
                      – propojení účtů ( pokud máte ve škole více dětí )

Některé informace jsou do systému vkládány jednou týdně (klasifikace, akce školy), jiné jsou evidovány denními záznamy.