Epidemiologická opatření

Vážení rodiče, milí žáci,

školní rok 2021/2022 zahájíme v plném rozsahu a budeme se maximálně snažit o udržení běžného provozu školy při dodržování hygienických a epidemiologických doporučení z Manuálu MŠMT a ČŠI.

Abychom byli co nejlépe připraveni na předávání informací, požádají Vás třídní učitelé po zahájení školního roku o aktualizaci kontaktů, na kterých budete v případě potřeby k zastižení (telefon, email). Tyto informace můžete zkontrolovat i aktualizovat přes Bakaláře https://zskaterinky.bakalari.cz/ .

Děkujeme za Vaši vstřícnost a spolupráci a doufáme, že nadcházející školní rok zvládneme bez velkých komplikací a případným omezením se přizpůsobíme tak, abychom co nejméně omezili výuku Vašich dětí.

Mgr. Jiří Šimon, ředitel školy

PODMÍNKY PROVOZU ŠKOLY PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/22

– Obecné informace
– Hygienická opatření
– Postup školy v případě podezření na výskyt infekční nákazy
– Postup školy v případě výskytu onemocnění Covid-19
– Školní stravování
– Školní družina

Celý materiál k dispozici ZDE.

Plavání ve 3. ročníku a testování – pouze třída 3.C

První skupina (3.A a 3.B) se s jinou školou na bazénu nepotkává a nevztahuje se na ni tedy povinnost doložení OTN dle instukcí MŠMT. Druhá skupina, třída 3.C se bohužel potkává s jinou školou. Prosíme rodiče dětí ze 3.C o součinnost v zajištění otestování výsledků. Škola může případně využít i zbytkových zásob testů ve škole, tento test je platný pouze pro účel plavání a jeho výsledek nelze využít pro další aktivity.

Antigenní testování ve školách

Pravidelně vždy v pondělí (až do 14. února 2022) v naší škole probíhá plošné antigenní testování, které se týká všech žáků. Testování probíhá v rámci 1. vyučovací hodiny, případně v ranní družině nebo v následující den v týdnu, kdy žák přijde do školy. Pozitivní výsledky škola hlásí hygieně, ta dále kontaktuje zákonné zástupce s dalším postupem. Obecně pro pozitivně testované platí zůstat minimálně 5 následujících dní v domácí karanténě.

Od pondělí 31. 1. 2022 platí výjimka z povinného testování osob, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění covid-19. Ochranná lhůta 30 dnů od pozitivního výsledku PCR testu; po tuto dobu nejsou osoby povinny podrobovat se testování po prokázání této skutečnosti potvrzením o pozitivním PCR testu včetně data jeho podstoupení.

Prokazování bezinfekčnosti je od 10. 2. 2022 zrušeno. Nošení ochranných prostředků dýchacích cest ve společných prostorách školy nadále zůstává v platnosti.

V týdnu od 14. února bude probíhat poslední testování žáků a zaměstnanců, které končí dnem 18.2. Od 19. února se tedy ve školách již nebudou testovat děti ani zaměstnanci, ruší se povinnost informovat KHS o pozitivních výsledcích a poskytování seznamu rizikových kontaktů.

Nadále však platí, že žák, který má příznaky akutního infekčního onemocnění, nepatří do školy. V případě že žák vykazuje příznaky, nemůže být vpuštěn do výuky a je třeba zajistit opuštění školy – škola kontaktuje zákonné zástupce, aby si žáka vyzvedli, případně s jejich souhlasem může žák školu opustit samostatně.

Covid testování

Od pondělí 22. listopadu nestačí k prokázání bezinfekčnosti potvrzení o absolvování antigenního testu (ne starší 24 hodin) nebo PCR testu (ne starší 72 hodin), ale pouze certifikát o dokončeném očkování, případně o prodělané nemoci (ne starší 180 dní).

Škola testuje dle aktuálně platných pokynů antigenními testy vždy první den v týdnu, kdy žák přijde do školy, zpravidla v pondělí. V případě pozitivního výsledku je žákovi vydáno potvrzení a je odeslán na PCR test. Zbytek třídy pokračuje ve výuce s nazasenou rouškou/respirátorem i ve třídě. O dalším postupu případně rozhoduje hygiena.

Potvrzení o negativním výsledku škola nevydává.

PCR testy je možno absolvovat např. v nedalekém mobilním odběrovém místě, mezi Billou a poliklinikou Opatovská, možnost objednání zde: https://mmtesting.cz/odberove-misto.html#chodov nebo ve Fyzioklinice (https://www.fyzioklinika.cz/aktuality/covid-19-testovani-a-ockovani).

Respirační a infekční onemocnění

Od 10. února je zrušeno prokazování bezinfekčnosti při vstupu do školy.

Od 19. února se ve školách netestují děti ani zaměstnanci. Zrušena je i povinnost informovat KHS o pozitivních výsledcích a poskytování seznamu rizikových kontaktů.

Od 14. března je zrušeno nošení ochranných prostředků dýchacích cest ve společných prostorách školy.