Měsíční plán akcí školy – březen

PLÁN PRÁCE ŠKOLY – BŘEZEN 2020

4.3.   ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT
I v tomto měsíci se setkají zástupci tříd s vedením školy na jednání žákovského parlamentu, aby naplánovali nejen březnové školní akce.

4.3.   NETRADIČNÍ SPORTOVÁNÍ
Celoroční spolupráce se Squashpointem – netradiční sportování s dětmi, kdy se naučí střílet z luku, základy boxu a jiných netradičních sportů a pořádně si hodinku zacvičí. Tentokrát vyrazí odd. Sluníčko.

4.3.   TVOŘIVÁ KATEŘINKA NANEČISTO
Předškoláky zveme na březnovou Tvořivou školu Kateřinku, která se zaměří na blížící se dubnový zápis do 1. tříd. Ve třech dílnách se děti seznámí s učebním systémem LOGICO PICCOLO, vyzkouší školní programy na PC a ověří si své znalosti na interaktivní tabuli.

5.3.   ČESKÉ POVĚSTI
Žáci 4.A,B jdou do místní knihovny na besedu o českých pověstech.

9. – 13.3.   HOBLINKOVÁ DÍLNA
Žáci přípravné třídy a 1.stupně si při technicko-výtvarném vzdělávacím programu se seznámí s truhlářským nářadím, s jeho správným a bezpečným používáním. Každý žák si v dílničce vyrobí mašinku. Program i všechny používané nástroje jsou přizpůsobeny věku žáků.

6., 12., 13. a 21.3.   ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM
Žáci 7. a 8. ročníku navštíví postupně Zemědělské muzeum a komentovaný program Fenomén zemědělství.

11.3.   KNIHOVNA OPATOV
Žáci 1.C navštíví knihovnu Opatov, kde se hravou formou seznámí s výrobou knížky.

11.3.  KÓD DO VESMÍRU
Žáci 7. D navštíví ZŠ K Milíčovu, kde se pod vedením lektorů společnosti ESERO zúčastní hodiny kodování a odešlou vzkaz do vesmíru.

11.9.   VOLEJBAL
Žáci a žákyně 8. – 9. tříd se zúčastní volejbalového turnaje v rámci Poprasku. Turnaj se uskuteční v tělocvičnách ZŠ K Milíčovu.

11. a 12.3.   ROK 1848
Žáci 8.C,B a 8.A se v Muzeu hlavního města Prahy zúčastní výukového programu na téma Revoluční rok 1848.

11.3.   PC SOUTĚŽ
Tradiční školní počítačová soutěž o hodnotné ceny. Zúčastní se přihlášení žáci ze 2.-5.ročníků.

11.3.   NETRADIČNÍ SPORTOVÁNÍ
Celoroční spolupráce se Squashpointem – netradiční sportování s dětmi, kdy se naučí střílet z luku, základy boxu a jiných netradičních sportů a pořádně si hodinku zacvičí. Tentokrát vyrazí odd. Rybičky.

12.3.   POVĚSTI ČESKÉ
V programu knihovny Opatov se žáci 4.C a D seznámí s českými pověstmi. Budou besedovat a číst z vybraných knich s tematikou českých pověstí.

13.3.   KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC
Žáci z oddělení Beruška a Medvídek navštíví Království železnic na Smíchově. V rámci projektu EU jde o besedu o zaměstnání, týkající se drah a vlaků spojená s interaktivní výstavou.