AKTIVITY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ – Duben

Téma měsíce: „Vítáme jaro“

Chvilku prší, chvilku zebe,
chvilku padá břečka z nebe.
Chvilku svítí sluníčko.
Vstávej! Vstávej, travičko!
Za chviličku prší znova, je to doba aprílová.
Vlaštovky k nám přiletí, podívat se na děti,
na cvrnkání kuliček, na barvení vajíček.

Pro duben je typické časté střídání počasí, velké výkyvy mezi denními a nočními teplotami. Lidově se proměnlivé a nestálé počasí nazývá „aprílové“. Také je to měsíc s nejnižším průměrným tlakem vzduchu. Název měsíce dubna je odvozen od skutečnosti, která se týká dubů – opadá jim staré listí, raší nové a současně začínají kvést.

CO NÁS ČEKÁ:

• Pranostiky na tento měsíc.
  • Měsíc bezpečnosti – Pravidla provozu na pozemních komunikacích.
  • Dopravní vycházky po okolí. Zaměříme se s dětmi na správné chování cyklisty a vybavení kola. Co musí vědět malý cyklista?
  • Ve středu 17. 4. půjdeme do kina CinemaCity Westfield Chodov na film PŘÁNÍ.
  • V pondělí 22. 4. je Den ZEMĚ – připomeneme si svátek zaměřený na ekologické chování k planetě, plníme drobné úkoly na téma třídění odpadu, poznávání rostlin, význam stromů.
  • Výpravné procházky do okolí školy, pozorování probouzející se přírody, poznávání prvních jarních květin.
  • Ve čtvrtek 25. 4. se celá družina přidá k akci Čarodějnice na Jižáku.

Ohlédnutí za měsícem Březen:

Většina dětí z družiny si 13.3. užila odpoledne v dětském zábavním parku TANZANIE.
Pondělky věnované tvořivým workshopům dětí s paní Ritou jsme zaměřili na výrobky s velikonoční tematikou na jarmark.
V pondělí 25. 3. 2024  ve vestibulu školy byl pořádán s opět velkým úspěchem velikonoční JARMARK. Děti už se těší na nové míče a sportovní vybavení, které si za výtěžek z jarmarku do družiny pořídíme.
26.3. naši ŠD odd. Slunečnice navštívily děti z MŠ Jažlovická.
27.3. oddělení Mráček, Motýlek a Berušky navštívila lektorovaný program v Národním muzeu.

Velikonoční Jarmark

Školní družina zve na tradiční velikonoční jarmark.

Další dlouhodobé aktivity školní družiny:

Rozdělení dětí do oddělení

3.D+4.ABCD
      Jaroslava Juklíčová

SYSTÉM VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ

K vyzvedávání děti ze školní družiny je používán systém BELLhop. Jedná se elektronický systém vyvinutý přímo pro družiny základních škol. Systém je založen na identifikačních čipech, které používá rodič, či jiná pověřená osoba, která bude dítě ze ŠD vyzvedávat.

Objednávka čipu je součástí přihlášky do ŠD. Je potřeba zapsat, kolik čipů budete chtít pro vyzvedávání svého dítěte používat. Vždy je ale nutné, aby každý čip byl vydán na jméno konkrétní osoby, která za něj zodpovídá. Systém umožňuje, aby vychovatelka viděla, kdo dítě vyzvedává. Osoba oprávněná k vyzvedávání musí být uvedena na přihlášce do ŠD.